HORA otázky a odpovědiJe HORA vhodná jen pro vrcholové sportovce?

Není. Přípravek HORA je vyvinut lékaři s letitými zkušenosti s léčbou pohybového aparátu u široké veřejnosti. Právě množství pacientů s potížemi s klouby, svaly a šlachami nás přivedlo na zásadní myšlenku PREVENCE a pravidelné PODPORY zatěžovaných partií těla formou snadno připravitelného a chutného nápoje. 

 

Kloubní výživu HORA proto mohou užívat nejen vrcholoví sportovci, ale i aktivní lidé napříč věkovým spektrem, kteří sportují, zatěžují své tělo a chtějí se o něj starat.  Jeho složení je záměrně upraveno k dlouhodobému užívání, aniž by byl přípravek náročný na trávení. 

Jaký efekt můžu očekávat od pravidelného užívaní?

Zaprvé je potřeba zdůraznit, že jsme zcela záměrně nepřidávali látky, které účinkují analgeticky (proti bolesti). Mluvíme zde především o sloučeninách síry, vyskytujících se v řadě podobných přípravků. Tyto látky jsou obtížně stravitelné a pro jejich nepříznivé ovlivnění výsledné chuti je třeba většího množství sladidel a konzervantů, které jsme v našem produktu omezili na zcela nezbytné minimum. 

 

Kloubní výživa HORA má sloužit jako podpora namáhaných kloubů, svalů a šlach, nejedná se o léčivo, ale doplněk stravy. Jeho hlavní rolí je tudíž PODPORA a OCHRANA namáhaných tkání. Hlavní složky přípravku (nativní kolagen, kyselina hyaluronová, glukosamin a chondroitin) se přirozeně vyskytují v kloubech a dalších tkáních těla, pomáhají regeneraci po zátěži, chrání při námaze a v kombinaci s vitamínem C, který funguje jako antioxidant, pomáhají k normální funkci chrupavek. 

Jak se HORA užívá ?

Každý den rozmícháte 1/2 odměrky (obsažena přímo v balení) ve 2 dcl vlažné vody, poté nápoj vypijete. Přípravek je dobře rozpustný, ale může se stát, že na hladině zůstane pár nerozpuštěných drobných hrudek, které však na účinek nemají žádný vliv. Lepší je nejprve   přípravek do do skleničky nasypat poté až napustit vodou.

 

Je doporučeno přípravek používat spíše před fyzickou zátěží, sportovním výkonem či tréninkem, ovšem pravidelné užívání večer nevadí. 

Přípravek je nutno užívat pravidelně a dlouhodobě, zakoupené balení vám vydrží při každodenním užívání 2 měsíce. Kloubní výživa HORA nedráždí trávicí ústrojí, je snadno stravitelná a dlouhodobým užíváním neriskujete vážné zdravotní komplikace.

Můžu horu užívat když mi je přes 60 let a mám počínající artrózu ?

Artróza je degenerativní postižení zejména nosných kloubů těla (nejčastěji postihuje kyčelní a kolenní klouby). Při této chorobě dochází k zúžení kloubní štěrbiny, produkci kostních výběžků, zhoršení kvality chrupavek až jejich úplné vymizení. Právě podpora a výživa kloubních chrupavek je hlavním cílem přípravku HORA. 

Artrózu jako takovou neléčí, ovšem zmírňuje její dopad na chrupavky stejně jako nitrokloubní aplikace kyseliny hyaluronové. Možnost každodenního doplnění dávky kolagenu a kys. hyaluronové v podobě snadno rozpustitelného prášku je dobrým způsobem preventivních opatření u aktivních osob v pokročilém věku, kterým náš produkt také doporučujeme. Navíc se zde není třeba obávat  interakce s jinými léky (například léky na ředění krve). 

Nákupní košík